I Ty mozesz byc
Swietym Mikolajem!

Witaj na stronie „Akcja Mikołaje”

WSPIERAJĄ NAS

Komu pomagamy?

Uruchamiamy edycję 2019!

Mikołaje ruszają i tym razem na Mazowsze ! Odwiedzimy pociechy wspierane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sarnakach oraz Domu Pomocy „Słoneczny” w Wysokim !!!

„Sarnaki przypominają układem ulic, z centralnie położonym skwerem małe miasteczko. Są siedzibą Urzędu Gminy. Gmina ma charakter wiejski, ludność zamieszkuje 32 sołectwa. Wsie mają zwartą kolonijną zabudowę. Większość mieszkańców trudni się rolnictwem. Walory krajobrazowe gminy przyciągające turystów powodują, że wielu mieszkańców  zaczęło utrzymywać się z usług dla przyjezdnych. Do istniejących już i rozwijających się ośrodków wypoczynkowych w miejscowościach nadbużańskich dołączyły liczne gospodarstwa agroturystyczne. Działają nieduże przedsiębiorstwa prywatne, jak tartaki, fabryczka zabawek, fabryczka opakowań, zakłady usługowe. W Sarnakach działają: Bank Spółdzielczy, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, kościół, szkoła podstawowa i gimnazjum, kilka sklepów spożywczych i przemysłowych, Urząd Pocztowy, placówki kulturalne. Miejscowość rozbudowuje się, głównie w kierunku północnym, w stronę stacji kolejowej. Liczba ludności w gminie na koniec 2008 roku wynosiła 5277 osób. Sarnaki miały w tym czasie 1158 mieszkańców.” 

Więcej informacji o tej przepięknej gminie i miejscowości znajdziecie na stronie www.sarnaki.pl . Dom Pomocy „Słoneczny” z kolei, gorąco zaprasza na swój profil Facebook (kliknij)

OCZYWICŚCIE ZAPRASZAMY I MY !

Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku akcja jest przeprowadzana we ścisłej z pracownikami gminnego ośrodka pomocy społecznej oraz opiekunów w Domu Pomocy „Słoneczny” w Wysokim.

Pamiętajcie, że bez nich nasza akcja nie miałaby szans powodzenia !

To już 15 edycja naszej akcji ! Każdej jesieni musimy podjąć decyzję, do kogo skierować akcję. Jest to niełatwe zadanie – żyje wśród nas tak wielu potrzebujących. Szczęśliwie MIKOŁAJOWE  AKCJE pomocy były dotychczas w 100% udane. Wszystkie dzieci, którym przekazywaliśmy paczuszki od naszych darczyńców, poczuły się w tym dniu WYJĄTKOWO. Codzienna rzeczywistość może być szara i bura, rówieśnicy często nie znają lub nie stykają się z biedą, niedostatkiem, nie żyją w ciężkich warunkach, co tym samym czyni sytuację trudniejszą. Ale tuż przed Gwiazdką nasze dzieci czują się wspaniale i wyjątkowo. Spełniają się ich wyśnione marzenia…

Co roku zastanawiamy się, czy możemy swobodnie wpisać na listę prezentów te droższe, czy takie marzenia dzieci nie są przypadkiem oznaką, że niczego im nie brakuje lub że są trochę rozkapryszone…? Jednak okazuje się, że nawet w rodzinach z ogromnymi problemami finansowo-społecznymi, domach dziecka gdzie niekiedy dzieci nie mają podstawowych przedmiotów (typu zeszyty, książki, ubrania), ich marzenia niczym się nie różnią od marzeń lepiej sytuowanych rówieśników. Dlaczego więc ich nie spełnić?!

Mikołaje nie zawsze mogą spełnić wszystkie marzenia, dlatego każde dziecko w swoim liście wymienia kilka prezentów, spośród których darczyńca może dokonać wyboru.

My zaś zachęcamy do łączenia się w MIKOŁAJOWE PACZKI PRZYJACIÓŁ i zakupu podarków wspólnymi siłami 🙂